Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać – 7 najlepszych w 2024

Data aktualizacji 24.06.2024

Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać – 7 najlepszych w 2024

Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać, bo realnie wniosą do Twojego życia coś ważnego – oto 7 propozycji obowiązkowych dla każdego, kto poszukuje dobrej książki o samorozwoju. Stoją za nimi doświadczeni trenerzy, psychologowie, doradcy biznesowi i nie tylko. Poznaj publikacje, które pomogą Ci rozwinąć skrzydła jeszcze dzisiaj!

Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać – jak je wybieramy?

Stawiamy na książki, które niosą wiedzę każdemu, kto nie ma doświadczenia w kwestii psychologii i samorozwoju. Treści są przystępne, praktyczne, można je bez przeszkód zastosować w różnych dziedzinach życia.

To nie jest ranking. Książki są ponumerowane tylko dla porządku. Każda przydaje się równie mocno.

7 książek o samorozwoju dla każdego

Wymienione książki o rozwoju osobistym, które trzeba przeczytać, dostaniesz bez problemu w wielu internetowych i stacjonarnych księgarniach. Ceny mogą się różnić w zależności od sklepu.

Okładki książek ilustrują fotografie ze sklepu wydawnictwa OSMPower.

1 – Co ludzie o Tobie pomyślą? – Łukasz Wdowiak

Czujesz się skrępowany w towarzystwie? Unikasz publicznych wystąpień? Masz problem z wyrażaniem własnego zdania? Jeśli tak, to książka Łukasza Wdowiaka Co ludzie o Tobie pomyślą? jest właśnie dla Ciebie! Książka powstała dla osób, które cierpią na nieśmiałość – problem dotykający aż 77% Polaków.

Autor, opierając się na własnych doświadczeniach, stworzył praktyczny przewodnik, który pomoże Ci pokonać bariery i zbudować pewność siebie. Książka zawiera mnóstwo sprawdzonych ćwiczeń i narzędzi służących kształceniu umiejętności komunikacyjnych, budowy asertywności i widocznej gołym okiem pewności siebie.

Prosty język i przykłady z życia codziennego sprawiają, że lektura jest przyjemna i łatwa w odbiorze.

książki o rozwoju osobistym które trzeba przeczytać  wdowiak co ludzie o tobie pomyślą
Książka ma 250 stron. Cena wynosi ok. 49 zł. Źródło: sklep OSMPower

2 – Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu – David Goggins

Nic mnie nie złamie to historia Davida Gogginsa, która odmieni Twoje postrzeganie możliwości. Książka zaprasza czytelników do głębokiego zanurzenia się w historię człowieka, który od początku miał postawione wiele przeszkód, ale przekuł je w szansę do samorozwoju.

Goggins to legenda wojskowa i jeden z najlepszych sportowców wytrzymałościowych świata. Nie zawsze tak było – przed laty zmagał się z otyłością i stanami depresyjnymi. Później, jako jedyny człowiek na świecie, przeszedł ekstremalne szkolenie Navy SEAL, Army Ranger i Air Force Tactical Air Controller. Magazyn Outside nazwał go nawet najsprawniejszym mężczyzną Ameryki.

Jak doszedł do tego punktu, wygrzebał się z pułapek niepewności i braku silnej woli? Przeczytaj. Ta książka odmieni Twoje podejście nie tylko do sprawności fizycznej, ale do podejmowania wyzwań, które wydają się nierealne.

goggins - nic mnie nie złamie, okładka
Książka ma 368 stron. Cena wynosi ok. 65 zł.

Goggins wierzy, że gdy czujemy, że osiągnęliśmy granice wytrzymałości, mamy w sobie jeszcze 60% niewykorzystanego potencjału. Z jego treningiem mentalnym wydobędziesz z siebie pokłady energii, o jakie byś się nie podejrzewał.

3 – Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie – Natalia De Barbaro

Książki o samorozwoju, które warto przeczytać, nie są nastawione tylko na zostawanie żywą legendą!

De Barbaro zachęca do podróży pod opieką Czułej Przewodniczki, która pomaga kobietom odzyskać równowagę i autentyczność życiową. Autorka stawia pytania o role, jakie kobiety często grają, nieodpowiadające ich prawdziwym pragnieniom. Zastanawia się, dlaczego tak często ignorują własne potrzeby na rzecz oczekiwań społecznych. Samorozwój sprowadza do dążenia do wewnętrznej satysfakcji z każdego dnia.

kobiece książki o samorozwoju które warto przeczytać - czuła przewodniczka
Książka na 256 stron. Cena wynosi ok. 40 zł. Źródło: sklep OSMPower.

Przewodniczka została bardzo pozytywnie przyjęta przez czytelniczki oraz ekspertów, którzy doceniają jej głębię i praktyczne podejście do osobistego rozwoju. Jest to lektura dedykowana tym kobietom, które pragną przezwyciężyć wewnętrzne ograniczenia oraz lepiej zrozumieć własne potrzeby.

Powinna ją przeczytać każda kobieta, ale także mężczyzna, który chce lepiej zrozumieć kobiety i tworzyć z nimi lepsze relacje.

4 – Life Mastery. Sztuka tworzenia epickiego życia – Dawid Piątkowski

Dawid Piątkowski dzieli się filozofią Life Mastery, która skupia się na dostrzeganiu piękna codzienności. Służ przyciąganiu do życia wartościowych osób oraz niezapomnianych przygód. Przez inspirujące opowieści z życia wzięte, autor zachęca do wiary we własne możliwości oraz odważnego podejmowania wyzwań.

life mastery dawid piątkowski okładka publikacji
Ksiązka ma 214 stron. Cena wynosi około 50 zł.

Publikacja dla pragnących w pełni wykorzystać swój potencjał i stworzyć życie pełne magii. Dla chcących odkryć swoją pasję. Gotowych znaleźć swoje miejsce na ziemi, osiągać cele, spełniać marzenia. Piątkowski krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces pozytywnej zmiany. Wreszcie przestaniesz godzić się z porażką jeszcze przed spróbowaniem.

5 – To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse – Joanna Chmura

Ta porażka to już koniec? Nic z tych rzeczy – dzieło Joanny Chmury twardo postawi Cię do pionu i udowodni, że to dopiero początek.

Joanna Chmura, ceniona psycholożka i trenerka, dzieli się swoim doświadczeniem oraz praktycznymi narzędziami, by pomóc czytelnikom przekształcać życiowe zmiany w okazje do osobistego wzrostu.

Książka oferuje konkretne porady na temat radzenia sobie ze strachem, pokonywania rozczarowań i wyzwolenia się od przestarzałych schematów myślenia. Skupia się także na znaczeniu wyrozumiałości wobec samego siebie. Zachęca do budowania szczęśliwszego i bardziej zrównoważonego życia opartego na naukowych strategiach samorozwoju.

To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse - okładka książki
Książka ma 352 strony. Cena wynosi ok. 50 zł. Źródło: sklep OSMPower.

6 – Myśl i bogać się! – Napoleon Hill

Książki o rozwoju osobistym, które warto przeczytać – ta pozycja musiała znaleźć się na liście. Przeznaczona jest w pierwszej kolejności dla osób pragnących odnieść sukces w biznesie i pomnożyć swój majątek.

Szukasz sprawdzonego sposobu na osiągnięcie sukcesu i bogactwa? Sięgnij po Myśl i bogać się Napoleona Hilla – klasykę literatury motywacyjnej. Pomogła milionom ludzi na całym świecie zmienić swoje życie i wziąć za nie odpowiedzialność.

książki o samorozwoju które warto przeczytać - przykład, napoleon hill, klasyka motywacyjna
Książka ma 294 strony. Cena wynosi ok. 39 złotych. Źródło: strona sklepu OSMPower.

Hill ujawnia sekrety działania ludzkiego umysłu – tłumaczy, jak wykorzystać je do osiągania sukcesu. Dowiesz się wszystkiego m.in. o potędze podświadomości, sile sugestii i utrzymaniu wytrwałości. Droga do sukcesu nie jest łatwa. Na pewno napotkasz wyzwania, porażki i momenty zwątpienia, ale dzięki tej wiedzy przejdziesz przez nie suchą stopą. Publikacja okaże się dla Ciebie bodźcem do samorozwoju w dziedzinie zawodowej oraz podjęcia najodważniejszych decyzji w całym dotychczasowym życiu.

7 – Rusz dupę tam, gdzie chce być Twoje serce – Steven Pressfield

Pressfield to jeden z najbardziej cenionych autorów motywacyjnych na świecie – oto jedna z wielu jego propozycji. Na polskim rynku wydawaniem dzieł tego autora zajmuje się OSMPower.

Książka jest nieocenioną pomocą zarówno dla artystów, przedsiębiorców, jak i każdego, kto pragnie lepszego zrozumienia siebie i swoich aspiracji. Przez pryzmat osobistych doświadczeń i filozofii Pressfielda, zyskasz narzędzia potrzebne do przezwyciężenia wewnętrznego oporu. Nareszcie przestaniesz sabotować własne marzenia ciągłym zwątpieniem. Autor wychodzi z założenia, że dobrze wiesz, czego chcesz, ale wewnętrzny głos próbuje zagłuszyć tę świadomość.

pressfield - książka o samorozwoju wydanie osmpower
Książka ma 187 stron. Cena wynosi ok. 99 złotych. Źródło: strona sklepu OSMPower.

To niezwykle inspirująca książka, która skierowana jest do wszystkich, którzy chcą przełamać prokrastynację, zwątpienie i paraliżujący strach. Brzmi jak Twoje problemy? Sięgnij do książki człowieka, który Tobą potrząśnie.

Podsumowanie

Poznałeś książki o rozwoju osobistym, które trzeba przeczytać – wybierz przynajmniej jedną z nich, a zyskasz solidne fundamenty do życiowej przemiany.

Autorzy, jak Łukasz Wdowiak, David Goggins czy Joanna Chmura, oferują praktyczne narzędzia i głęboką mądrość życiową. Czytając te książki, otrzymujesz nie tylko wskazówki jak pokonywać lęki czy budować pewność siebie, ale także inspirację do świadomego życia w pełni swojego potencjału.

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ:

Co zabrać nad jezioro? Lista niezbędnych rzeczy

Lifestyle

Co zabrać nad jezioro? Lista niezbędnych rzeczy

Co zabrać nad jezioro, by cieszyć się relaksem bez żadnych zakłóceń? Przygotowaliśmy listę niezbędnych rzeczy oraz uzupełniającą rozpiskę opcjonalnie przydatnych akcesoriów. Co zabrać za każdym razem, co warto mieć dla dodatkowego komfortu, czego nie można pominąć na wyjeździe z dzieckiem lub czworonożnym pupilem? Przeczytaj, skompletuj, […]

czytaj dalej

Malfini – co to za firma? Działalność i historia

Lifestyle, Marki

Malfini – co to za firma? Działalność i historia

Malfini – co to za firma? Z pewnością wiele razy miałeś z nią do czynienia, nawet o tym nie wiedząc. Być może nieświadomie posiadasz wiele jej produktów. Tutaj dowiesz się, skąd pochodzi, w czym się specjalizuje i gdzie na nią trafisz. Dlaczego koszulki Malfini generują […]

czytaj dalej

Biżuteria ze stali chirurgicznej – opinie. Czy warto?

Lifestyle

Biżuteria ze stali chirurgicznej – opinie. Czy warto?

Interesuje Cię biżuteria ze stali chirurgicznej? Opinie na jej temat są podzielone. Znajdziemy zarówno recenzje jednoznacznie pozytywne, jak i takie, które do jakości tego typu sztucznej biżuterii podchodzą z wyraźną niechęcią. Które głosy dominują? Za co biżuteria ze stali chirurgicznej jest chwalona, a za co […]

czytaj dalej

Projektowanie wnętrz – książki, które Ci to ułatwią

Lifestyle, Wnętrza

Projektowanie wnętrz – książki, które Ci to ułatwią

Projektowanie wnętrz – książki to, jak zwykle, najlepsze skarbnice wiedzy! Dekoracja i organizacja może wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza dla amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aranżacją przestrzeni. Na szczęście na rynku dostępne jest wiele książek, które w przystępny sposób wprowadzają w tajniki tej […]

czytaj dalej

Kategorie

Warto zobaczyć

Lifestyle

Co zabrać nad jezioro? Lista niezbędnych rzeczy

Co zabrać nad jezioro, by cieszyć się relaksem bez żadnych zakłóceń? Przygotowaliśmy listę niezbędnych rzeczy oraz uzupełniającą rozpiskę opcjonalnie przydatnych akcesoriów. Co zabrać za każdym razem, co warto mieć dla dodatkowego komfortu, czego nie można pominąć na wyjeździe z dzieckiem lub czworonożnym pupilem? Przeczytaj, skompletuj, […]

czytaj dalej

Co zabrać nad jezioro? Lista niezbędnych rzeczy

Warto zobaczyć

Lifestyle, Wnętrza

Projektowanie wnętrz – książki, które Ci to ułatwią

Projektowanie wnętrz – książki to, jak zwykle, najlepsze skarbnice wiedzy! Dekoracja i organizacja może wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza dla amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aranżacją przestrzeni. Na szczęście na rynku dostępne jest wiele książek, które w przystępny sposób wprowadzają w tajniki tej […]

czytaj dalej

Projektowanie wnętrz – książki, które Ci to ułatwią